Історія створення

/Files/images/PA180853.JPG

18 жовтня у стінах Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка відбулося відкриття регіонального центру Інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України.

Саме відкриття центру складалося з двох частин, урочистої, та офіційної , в рамках якого відбувався семінарі директорів шкіл.

На урочистому відкритті ЧРЦІОД вітальне слово було надане: директору Інституту обдарованої дитини Володимиру Вікторовичу Камишину - кандидату технічних наук, лауреату Державної премії УРСР в галузі науки і техніки; Миколі Олексійовичу Носку - ректору університету, доктору педагогічних наук, професору, члену-кореспонденту НАПНУ; Анатолію Івановичу Сологубу - раднику директора Інституту обдарованої дитини, члену-кореспонденту НАПН України; Марині Валеріївні Коновальчук - завідувачу Чернігівського регіонального центру ІОД, кандидату педагогічних наук, доценту кафедри дошкільної та початкової освіти.

Володимир Камишин та Микола Носко разом, показуючи про співпрацю двох установ, урочисто зняли завісу з дверей регіонального центру ІОД, офіційно відкривши двері бажаючим до співпраці з ЧРЦІОД. “ Діяльність новоствореного центру передбачає всебічне сприяння розвитку здібних і обдарованих дітей та учнівської молоді, формування творчої особистості, створення єдиного інформаційно-навчального простору для розвитку та підтримки обдарованих дітей. Хоча подібні регіональні центри вже відкрито в Києві, Івано-Франківську, Дніпропетровську, Кіровограді, Тернополі, Кривому Розі, Харкові, Луцьку, Рівному,але він став першим в Чернігові, і увійшов до першої десятки. ” - було сказано Миколою Олексійовичем Носком.

Також неможливо не відмітити святкові виступи, ще зовсім юних, обдарованих дітей – учнів Чернігівської музичної школи № 1 С.В. Вільконського, якими порадували та навіть звеселили присутнє зібрання на відкритті.

По закінченню урочистої частини, присутні перемістились до залу засідань на семінар, на якому директор інституту Володимир Вікторович презентував діяльність закладу та відмітив його головну мету, якою є науково-методичне та організаційне забезпечення функціонування системи пошуку, виявлення, розвитку і підтримки обдарованих дітей і молоді. Та основні завдання:дослідження феномену обдарованості; здійснення аналітико-прогностичної діяльності; розроблення та впровадження методичного забезпечення для діагностики та розвитку обдарованості; впровадження наукових розробокспрямованих на вирішення актуальних проблем освіти та виховання обдарованих дітей і молоді.

Також Сологуб Анатолій Іванович презентував директорам шкіл, для впровадження її в навчання,свою технологію профільного, креативного навчання старшокласників. В якій показав типологію уроків креативного навчання та структуру уроку. Після чого подарував ректору університету свої нещодавні видання в щойно відкритий ЧРЦІОД.

Свою роботу,яка почалась ще з відкриття літньої школи ‹‹Юний природодослідник››, та напрями діяльності центру представила і завідувач ЧРЦІОД – Марина Валеріївна, якими є: діагностичний, науково-методичний, дослідно-експериментальний, інформаційно-аналітичний, організаційно-просвітницький.

Відкриття центру повинно поліпшити науково - методичне та організаційно - спонукальне забезпечення функціонування системи виявлення, розвитку і підтримки дітей і молоді, що виявляють різні види обдарованості, в реальному соціально-економічному та освітньому просторі Чернігівщини.

/Files/images/PA180948.JPG/Files/images/PA180863.JPG

/Files/images/PA180913.JPG/Files/images/PA180909.JPG/Files/images/PA180940.JPG/Files/images/PA180889.JPG/Files/images/PA180875.JPG/Files/images/PA180869.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 134

Коментарi