Робота з дітьми – в радість!

2014-05-10

/Files/images/DSC_0746.JPG

Робота з дітьми – в радість!

У вівторок, 6 травня 2014 р. в Креатив-студії бібліотеки ім.О.Довженказнов відбулось маленьке свято. Його організатори – Марина Коновальчук (Чернігівський регіональний центр Інституту обдарованої дитини) та Олена Костриця (Інформаційно-консультаційний центр «Ти не один») і студенти Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка.

Якщо вважати спілкування – великою розкішшю, то це було дійсно маленьке педагогічне свято. Учасники – студенти спеціальності «дошкільна освіта» обговорювали важливі теми виховання і розвитку наймолодших громадян нашої України – дошкільників. Студенти 3 курсу проходили практику на базі п’яти ДНЗ міста та області і обмінювались враженнями, відкриттями, розв’язували психолого-педагогічні задачі, які виникали майже щодня у роботі з малюками.

Сучасні діти – інші. Так стверджує майже кожне покоління. Але останнім часом різниця дійсно разюча – діти більш розвинені, більше попадають під негативні впливи (зокрема комп’ютерних технологій), мають погане здоров’я, але в той же час і великі можливості для духовного розвитку, для прояву любові, і іноді можуть багато чому навчити нас, дорослих, які часто-густо зациклені на матеріальних цінностях, живуть у полоні примітивних уявлень про світ, життя, своє призначення.

Тому висновок обговорення результатів педагогічної практики був таким: якщо ти не відчуваєш дітей, не любиш їх такими, якими вони є – не йди до ДНЗ, не каліч себе та дітей. Адже шлях кожної людини починається з дитинства. І воно має бути щасливим!

І ще декілька порад майбутнім вихователям щасливих творчих дітей:

Студенти, будьте радісними. Повертайтеся в простоту .Приходьтечастіше до себе в гості. Повертайтеся до своєїдуховноїточки опори в собі. Побутинаодинці з собою в нашу інформаційнуепоху дорого коштує. Скоро , напевно, будемоплатитигроші не за розваги , а за можливістьпоспілкуватися з собою , побачитися з божественнимпромінцемвсередині себе. А потімподаруйтейогодітям !

Відчувайте ,живіть , будьте в потоці. Пульсує , як серце , то напружуючись , то розслабляючись , в ритмі «робити» - «бути» , «робити » - «бути» (англійською« to be do , be do , be do »). Абоспівайтепісеньку to be do , абограйтерізнімелодії - залежновідбажаннядуші. Але пам'ятайте , щоробити - цевчитися , старатися, йти вперед , а бути - цезупинятися і слухати себе та інших , усвідомлюватижиття , свою місію як Учителя.

Помічайте прекрасне , усвідомлюйте зустрічі зі Світом дитини , створіть собі в житті маленький ( або величезний ) Палац Радості і запрошуйте в нього дітей, надихайте , допомагайте , будьте поруч , тому що кожна мить - це творчість , завдяки якому ми розвиваємося. Попутного вітру Вам і Вашим маленьким учням !/Files/images/DSC_0748.JPG/Files/images/DSC_0747.JPG/Files/images/DSC_0746.JPG

/Files/images/DSC_0743.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 36

Коментарi