Літні благодійні майстер-класи ЧІКС

2014-08-01

/Files/images/GLsssumFgTU.jpg

Літні благодійні майстер-класи ЧІКС та тренінги від Чернігівського регіонального центру Інституту обдарованої дитини

Влітку традиційно Чернігівський регіональний центр проводить благодійно-освітню діяльність для дітей. На цей раз – у дитячому таборі «Десна», що біля с. Ладинка. Специфікою освітніх заходів цього літа стала вкрай необхідна підтримка дітей-біженців з Донбасу (м. Краматорськ) та розвивальні заняття з дітьми сільської місцевості (Чернігівська область). Проводили: Марина Коновальчук, Наталія Кисіль, фотограф Явоненко Марія. Тепер більш детально.

11.07.14 р. – відбувся майстер-клас «Казковий будиночок», профілактика страхів та тренінг креативності для 25 дітей віком від 7 до 13 років з Краматорська у дитячому оздоровчому таборі «Десна». Дуже дякуємо спонсорам – благодійному фонду «АРАТТА», книгарні «ІНТЕРМЕЦЦО», які підготували для дітей-біженців українські книги, фарби, матеріали для творчості. Приємно було дивитись за захоплення дітей від процесу творчості, а головне – діти замислились про те, що вони можуть зробити для своєї країни.

Це дуже важливий момент, на нашу думку; дати дітям щось – це половина справи, а ось навчити робити добро іншим – це набагато цінніше. Діти розповідали про свої захоплення, мрії, майбутню професію, про те, що гарного вони можуть зробити людям, країні, виконували завдання «Шикуйсь», «Дощ», «Дельфін» та ін. на розвиток уяви, творчого мислення. Діти познайомилися з прийомами, методами арт-терапії щодо поборення страхів, адже ці діти пережили великий стрес. А на останок діти слухали, затамувавши подих, вірш про рідну Україну. Вони не розмовляють українською, але очі їх сяяли захопленням, було багато вражень та відкриттів. Діти отримали домашнє завдання – зробити 3 гарні справи людям, а також маленькі браслети на руку з написом «Дякую, ти зробив гарну справу» На питання «А яку саме?» діти відповіли: «Ми займалися власним розвитком». Надзвичайно важливо акцентувати увагу на таких моментах, адже з цього і починається великий шлях саморозвитку та самовдосконалення. Під час першої поїздки ми відчули необхідність провести майстер-клас та тренінг з дітьми з сільської місцевості Чернігівської області, оскільки ці діти хоч і не є біженцями, але потребують не меншої підтримки, оскільки батьки деяких з них розвитком дітей не займаються.

1.08.14 - майстер-клас ЧІКС для дітей з сільської місцевості, кількість – 15 віком від 7 до 15 років. Тема МК - розвиток художньо-творчої обдарованості, тренінг креативності (ігри, завдання, прийоми), виготовлення святкових листівок технікою скрапбукінг. Проводились ігри "Ниточка почуттів",, "Свято підтримки", "Зміна місць", метою яких було мотивувати творчий розвиток, тренувати асоціативність мислення, уяву, мовлення. Лунали розмови про власні почуття, майбутню самореалізацію, прагнення максимально розкрити себе тощо. Після проведеної розвивальної, виховної роботи ми зробили певні висновки:

- діти не вміють висловлюватися про свої почуття;

- не мають достатніх навичок роботи у команді;

- яскраво виділяються лідери (соціально обдаровані діти), до яких не завжди позитивне ставлення з боку групи;

- діти не володіють прийомами генерування ідей, це відбувається спонтанно;

- у дітей надзвичайно висока мотивація творчої діяльності, причому чим молодший вік, тим вона більша;

- педагогічна діяльність в парі «викладач-студент» виявляється надзвичайно ефективною.

Отже, можна зробити висновок, що така тренінгові діяльність з дітьми у різновікових групах у позашкільній діяльності є надзвичайно ефективною та надовго запам’ятовується дітям.

Кiлькiсть переглядiв: 80

Коментарi